Yönetimin Mesajı

Yaklaşık üç yıl süren yoğun bir çalışma ve araştırmalar sonucu 2017 yılında Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi projesini hayata geçirdik. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu proje inanılmaz heyecan vericiydi çünkü ham maddesiz bir sanayi olarak YAZILIM geleceğe hükmedecek belki de tek alandı ve bu minvalde ülkemiz gençliği için müthiş bir fırsattı.

Gerekli şartlar sağlandığında öyle istidatlı öyle heveslidir ki Türk Gençlik’i, yerli ve milli yazılım teknolojileri ile Endüstri 4.0 yolunda büyük ve küçük tüm işletmelerimizin dönüşümünden tutun da yeni, çığır açacak projelere kadar Kozmoslu öğrencilerin -aldıkları evrensel eğitim ile- Türkiye’yi, Dünya’nın en büyük ekonomileri arasına sokacak projelere imza atacaklarına güvenim tamdı!

Öyle de oldu! Bu anlamda hem milli değerlerine sahip geçmişini bilen bir nesil olarak Kozmos gençliği aldığı evrensel ve çağdaş eğitimle de bu topraklardan aldığı yüksek ahlak, vicdan ve barışı tüm dünyaya taşıyacak; bu topraklardan aldığını yine bu topraklara ödemesini bilecektir. Bu vefaya sahiptir. Vatanına bir hizmet olarak nereye giderse gitsin bunu kendisine bir ödev olarak görecektir.

Seçerek öğrenci kabul eden ve yüzlerce başarılı-burslu cevheri bünyesinde bulunduran bu güzide okulu hayata geçirmekten dolayı gurur; vatanımıza olan yegâne borcun en azından bir kısmını ifa etmekten dolayı kıvanç duyarız!

KURUCU
Özkan KADI
Menü