TÜLİN İLKAY YEŞİLTEPE

TÜLİN İLKAY YEŞİLTEPE
BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ

1996’da Çanakkale’de doğdu. Bilgisayar ve teknolojiye küçük yaşlarda ilgi duymaya başladı. Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldu. Bitirme projesi çok kapsamlı dijital bir şiir antolojisidir(web, masaüstü uyg. ve veritabanı), lisans eğitimi ise şuan devam etmekte.
2017’de Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta veritabanı ve crm üzerine çalışmalar yaptı. Akabinde sektörde yazılıma (front-end) daha fazla yönelerek güzel işlerde bulundu. Bunlardan onun için en önemlisi, GS Store web ve Galatasaray mobil uygulaması üzerine yaptığı çalışmalar oldu. Yeri gelmişken söylemek gerekirse; çok sıkı bir Galatasaray’lı. Bu süreçte web tasarım ve grafik üzerine yapılan çalışmalar esnasında kodlama öncesi hazırlanan taslaklar ve bunların görsel ayağını genelde karakalem olarak çalışmıştır. Edebiyatı ve karakalemi çok sevdiğinden… Kendisi seyahat, kamp ve sporu da sevmekte olup,  4 yıl lisanslı sporcu olarak boks dalında; 2 bronz, 2 gümüş ve 1 altın madalya kazanmıştır. Bunun haricinde bilgisayarın yalnızca yazılımında değil, donanım kısmında olmayı da çok sever.
Ve bildiklerini, öğrendiklerini çevresine aktarmayı, bunlara her zaman bir yenisini eklemeyi de çok sevdiğinden geçtiğimiz yıl Açı Koleji’nde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım eğitimi vermiştir. Böylece edebiyat kadar hatta belki daha da çok sevdiği şeyi bulmuştur. O da;
Aydın ve tertemiz bir nesilin oluşumunda bulunmak, geleceğe dokunmak, iz bırakmak…
Tam da bunun için şimdi Kozmos’ta. 🙂

FOTOĞRAF GALERİSİ
Menü