SAKİNE ÖZEL

SAKİNE ÖZEL
FELSEFE

1991’de  İstanbul’da kalabalık bir ailede dünyaya geldi; belki bu yüzden farklı fikirlere tanıklık etmesi çok erkendi. Kalabalık içinde önceleri şaşkın, sessiz ama hep dikkatliydi. Küçük yaştan beri gözlemlemeyi, merak etmeyi kendine huy edindi. Felsefeyle yolunun kesişmesi kendini ve evreni keşfetmeye başlayacağı sonsuz serüvenin habercisiydi.

Eğitimini Kırıkkale Üniversitesi Felsefe bölümünde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimi aldı; ilk öğrencileriyle Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesinde staj yaparken tanıştı. Aynı yıl Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Bir yandan öğrencilerine eğitim verirken kendisi de ilgi duyduğu özel eğitim ve işaret dili alanların da eğitim aldı.

Sakine hoca tutkulu bir okur ve yazmaktan da inanılmaz keyif alır. Anlatmayı da dinlemeyi de sever. İlklere, yeniliklere, farklılıklara meraklı. Aslen Trabzonlu ve Karadeniz ezgilerine, türkülere, doğaya hayran. Seyahat etmeyi sever ama esas mutluluğun gidilen yolda mı yoksa varılan noktada mı olduğu konusunda kararsız.

Kendisini hem öğrenci hem öğretmen olarak tanımlayan hocamız bildiklerini paylaşmak ve yeni bilgiler edinmek için bu yıl Kozmos’da.

FOTOĞRAF GALERİSİ
Menü