OKAN NURCAN

OKAN NURCAN
HALKLA İLİŞKİLER KOORDİNATÖRÜ

Fatih’in Samatya semtinde doğmuştur, hayatının yaklaşık ilk on yılını bu kozmopolit semtte geçirmiştir, bunun da çok da faydasını görmüştür… Çünkü çeşitli dinden ve ırktan insanın yaşadığı bir yer olan bu bölgede çocukluk yıllarının böyle geçmesi ona çok şey katmıştır. 10 yaşından itibaren de yaklaşık 25 yıldır İstanbul-Küçükçekmece ilçesinde yaşamaktadır. Hem semt raconuna hem de salon kültürüne aşinadır bu da edebiyatta işini kolaylaştırmıştır.
4 erkek kardeşin en küçüğüdür. Aslen Rumeli Türkü bir aileye mensuptur. Annesi 7 yaşında Makedonya’nın Manastır şehrinden İstanbul’a yerleşmiş. Babası da Çatalcalı…4 yıllık evli ve bir çocuğu var.
Eğitim-Öğretim hayatımı ağırlıkla Florya ve Küçükçekmece ilçeleri çevresinde tamamlamıştır. Formasyon Eğitimi için Zonguldak’a gitmiş. Edebiyattan sonra bir de Sosyolojiye bulaşmış ikinci üniversiteyi de bitirmeye uğraşmaktadır. Eğitim’i seven, bu sebeple kendini geliştirmek ileride akademide de bir şeyler yapabilmek adına Eğitim Yönetimi bölümünde yüksek lisans yapan bir öğrenci aynı zamanda… Öğretmenliğin yanında idarecilik kariyeri de olan öğretmenimizin hedefi Türk Eğitimine ve ülkeme bir şeyler katabilmek.
Edebiyatın yanında Sosyoloji, Tarih, İlahiyat, Felsefe, Sanat, Sinema, Gastronomi ilgisini çeken diğer alanlar…
Sporla da oldukça ilgili olan öğretmenimiz 7 yıl lisanslı basketbol bir süre de amatör futbol oynamıştır. Eurosport ve diğer bütün spor kanalları, ayrıca belgesel kanalları da favorisidir diyebiliriz. Bisiklet ve kürek amatör şu an uğraştığı spor dalları… Bunların dışında uzun doğa yürüyüşleri yapıp her türlü spor dalına da merakı vardır.

FOTOĞRAF GALERİSİ
Menü