FURKAN ÜSTÜN

FURKAN ÜSTÜN
BİYOLOJİ

Doğum tarihi 2 farklı rakamdan oluşmuş biri en fazla ne kadar farklı ve tuhaf olur demeyin. Gelin biraz bakalım nasıl oluyormuş.

11.11.91 doğumlu bu adam İstanbul Avcılar’da doğup büyümüştür. İlköğretimini ve ortaöğretimini yine ikamet ettiği Avcılarda tamamlayıp sonra üniversite hayaline kapılıp (neyine lazımsa) memleketi Tokat’a biyoloji bölümünü okumaya gitmiştir. Neyine lazımsa dedik ama biyolojiye ilgisi ve alakası sonradan kabarmış biridir. Lise hayatının ilk yarısında biyolojiden pek de başarılı olamayan Furkan gökten inme bir şekilde çakralarının açılması sonrası biyolojiden anlar ve arkadaşlarına anlatır hale gelmiştir.

He bu arada adama akıllı tanıştırmayı unuttum. Benim hatam…
Mustafa Furkan ÜSTÜN 1991 yılının 11 Kasımında dünyaya gözünü açmış ve hala açık olduğunu düşünmektedir. Lakin göz yummayı da iyi bilir. Bu arada sohbet tarzında gidiyorum. Umarım samimiyetim anlaşılmıştır.

Üniversite hayatında çok ciddi başarılar elde etmemiş fakat şahsi olarak belli bir doygunluğa erişmiştir. Çünkü kendi ilgi ve alakasına göre ders seçimlerini yapmış ve onlar üzerinde çalışmalar gerçekleştirmiş.

Bölüme başlamadan önce zaten ilkokuldan beri öğretmen olmakmış hayali. Bunun için de biyoloji bölümünden mezun olduktan sonra pedagojik formasyon eğitimini tamamlamış ve hemen öğretmenliğe başlamıştır. 2014 yılından itibaren aktif olarak öğretmenlik yapan Furkan son olarak İstanbul Avcılarda bulunan Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi ile görüşmüş ve aldığı şiddetli pozitif enerjiler sonucunda karşılıklı bir etkileşimle e hadi beraber çalışalım demişler. 2021-2022 eğitim ve öğretim hayatında beraber çalışmaya başlamışlar.

Aaa… şeyi unuttum pardon.
Babasına verdiği sözden ötürü evde boş durmak istememiş. Çünkü babası seni telefonla aradığımda boş olduğunu duymak istemiyorum demiş. Bu yüzden üniversite hayatında kendi özünü bulduğu ve karakterini insanlara daha iyi yansıtabildiği, kişilerle irtibat kurarken üzerinden çekingenliği atmasını sağlayan bazı hobiler ve kararlar edinmiş. Bunlardan ilki lise hayatında başladığı Taekwondo sporunu devam ettirmek olmuş. Gaziosmanpaşa Üniversitesinin ilk Taekwondo takımını kurmuşlar ve müsabakalara katılmışlar. Daha sonra yaşadığı sakatlık sebebiyle bu spora ara vermek zorunda kalmış.

Diğer hobisi ise hep hayalinde olan gitar çalmakmış. Ve biriktirdiği paralar ile bir öğrenci gitarı alıp kursa bile gitmeden kendi öğrenmek istemiş. Çünkü doğuştan sahip olduğu ufak çaplı bir müzik kulağı varmış. Lakin öğrenirken öyle Caddeler Rüzgâr ile falan başlamamış. Önce kendi sevdiği şarkılar ile başlamış ve onları çalıp söylemiş. Ve bu arada ufak ufak çalmanın yanında söyleyebiliyor da.

Sonra fotoğraf çekmek hoşuna gidiyormuş ama fotoğraf makinası yokmuş. Etrafında bu iş ile ilgilenen arkadaşlara sahip olduğu için ara ara onlardan destek alarak bu işe de ufak ufak girişmiştir.

Velhasılıkelam. Önce kendi huzuru yakalayıp etrafına huzur dağıtacağına inanan bir şahıstır kendileri. Öğrenim hayatında nasıl bir öğretmen görmek istiyorsa öyle bir öğretmen olmaya çalışan bir eğitimcidir kendisi. Eğitimci derken eğitim satan anlamında da değil. Eğitici olmayan çalışan ama aynı zamanda öğrenciliği ölene kadar devam edecek bir şahıs.

Okutarak göz yordum. Affola…

FOTOĞRAF GALERİSİ
Menü