CANAN TURAN

CANAN TURAN
MATEMATİK

Sivas’ın küçük bir kasabasında dünyaya gelip, kasabada ki iş imkanlarının ve eğitimin kısıtlılığından dolayı 2 yaşında ailesiyle İstanbul’a göç etmişlerdir. Öğrencilik sürecinde matematik dersine karşı ilgisi başlamıştır. Matematik sorularından sıkılmayan, zor sorularla saatlerce uğraşmaktan keyif alan, farklı çözümler üreten, gece gündüz sadece matematik soruları çözen bir öğrenci haline gelmiştir. Kendi çevresinden de öğrendiği üzere tembel olduğunu düşünen bir öğrencinin çevresinde ona güvenen, inanan ve destekleyen birileri olduğu sürece o öğrencinin çok güzel başarılara imza atacağına inanmaktadır.

Kocaeli Üniversitesi Matematik bölümünü kazanıp son yılında formasyon eğitimini tamamlayarak matematik öğretmeni olup hayallerini gerçekleştirmiştir. Üniversite yıllarında halk oyunları ekibine katılarak dünyanın birçok yerinde gösterilere katılmıştır. Seyahat edip, yeni yerler keşfetmek en büyük hobisi olmasıyla 22 ülke gezmiştir. Her zaman üreten, araştıran bir öğretmen olup öğrencilerinede bu özelliğini aşılamaktadır.

Öğretmenlikte eğitimden önce öğrencinin gönlünü kazanıp daha sonrasında öğrenciye matematiği sevdirmeyi esas alır. Öğrencilerinde; problemlere farklı açılardan bakarak problem çözme becerilerini geliştirmelerini, matematiksel düşünme ve uygulama becerileri kazanmalarını, matematiği doğru, etkili ve faydalı bir şekilde kullanmalarını, hayatta karşılaştıkları bir sorunun onlar için problem olup olmadığına dair bakış açısı geliştirip belli bir bilgi düzeyine ulaşmalarını amaçlamıştır.Kozmos ailesinin içerisinde olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktadır.Kozmos’un farkını ve güzelliğini yaşayarak görülmesini tavsiye etmektedir.Mesleğini severek yapan bir öğretmen  Kozmos’ta..

FOTOĞRAF GALERİSİ
Menü