BİRCAN ÖZMARAL

Bircan Özmaral
BİRCAN ÖZMARAL
FİZİK

1991 İstanbullun Bakırköy ilçesinde dünyaya geldi. Sabancı 50.yıl lisesinden mezun oldu. Lise döneminde fizik dersinde öğretmeni Fizik alanında merakı ve ilgisini fark ederek öğrencisine bu yolda eşlik ederek daha sonraki nesiller için yoluna ışık tuttu.

Bir merakla çıkılan bu yolda emin adımlarla akademik hayatını da Fizik bölümü üzerine planladı. 2010 yılında Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında akademik, kültürel faaliyetler ve spor aktivitelerini bir arada yürüttü. Salon futbolu ilgisini çektiğinden 2012 yılında okul takımında görev alarak turnuvalarda okulunu temsil edip başarılı sonuçlar elde etmişlerdir.

2014 yılında Necatibey Eğitim Fakültesinden formasyon eğitimini tamamlamıştır. Hem akademik hayatını hem de sosyal hayatını dengeli bir şekilde sürdürmüştür. Üniversiteden mezun olduktan sonra özel kurumlarda çalışma hayatı başlamıştır. Öğrencileriyle ilişkisinde hep kendi öğretmenini rol model alarak öğrencilerine fizik dersini sevdirmiştir. Amacı formülleri ezberletmek değil Fizik dersinin felsefesini öğretmektir.

Şimdide Kozmoslu öğrencilerine fiziğin hayattaki bağını öğretmeyi hedefliyor.

FOTOĞRAF GALERİSİ
Bircan Özmaral
Bircan Özmaral
Bircan Özmaral
Menü