ABDULLAH BASMACI

ABDULLAH BASMACI
REHBERLİK

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde on bir çocuklu bir ailenin sondan üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini 1998-2006 yılları arasında Batman 75.Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Okulunda, lise öğrenimini Antalya Karatay Lisesinde 2010 yılında tamamladı.

Lisansını Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünde, “İbn Sina ve İbn Tufeyl’in Hayy B. Yakzan Kitaplarının Felsefi Analizi” teziyle 2015 yılında bitirdi.

Yalova Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde MEB’in Felsefe grubu öğretmenlerine açtığı Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık eğitimini tamamladı. Akabinde Konya Selçuk Üniversitesinde Öğrenci Koçluğu eğitimi aldı.

Eğitim hayatına Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Din Felsefesi bölümünde devam eden Basmacı, 2018 yılında “Blaise Pascal’ın Felsefesinde İmanın Rasyonelliği” isimli seminerini sundu. 2019 yılında “Nasr Hâmid Ebû Zeyd’de Din Dili” teziyle yüksek lisansını tamamladı.

Birçok gazete, dergi ve sempozyumlarda yazıları yayınlanan Basmacı, Felsefe, Edebiyat, Teoloji ve Psikoloji okumalarının yanısıra Din Felsefesi, Yapay Zekâ, Transhumanizm, Din Dili, Eğitim Felsefesi, Dil Felsefesi çalışmaları hâlen devam etmektedir.

Son olarak şu ana kadarki deneyimlerini Kozmos ailesiyle paylaşmakta karar kılmıştır.

FOTOĞRAF GALERİSİ
Menü